Kapely a spol.

Kapely, interpreti a  hudební uskupení, které zahrají na letošním festivalu, pěkně podle abecedy:

 

Byl pesByl pes

Pražská folk-punková kapela s nezaměnitelným zvukem, ve kterém uslyšíte mimo kytary a basy i klarinet, banjo, trumpetu nebo heligonku. Ve výrazných rytmech předává všem, kteří ji vydrží chvíli poslouchat, poezii bulváru s prvky folkrocku, rock'n'rollu, hospodského šramlu či world music. Ztracené existence nacházejí cestu a ctihodný občan se ztrácí, nohy si dupou a srdce touží po návratu...

web: bylpes.cz, bandzone.cz/bylpes

 

FlendrsFlendrs

Mladá rocková kapela z Vrchlabí reflektuje ve svých písních s nadhledem život kolem sebe. Jednoduché a občas chytlavé melodie, prosté texty s dávkou humoru... Možná byste řekli, že to není nic neobvyklého, ale téhle partě muzikantů to prostě pořádně šlape!

web: bandzone.cz/flendrs

 

Lev-h-artLEV-H-ART

LEV-H-ART je uskupení osob a muzikantů, kterří se potkali  v roce 2001. Zabývá se autorskou tvorbou - akustickým salonním folkem. Jejich melodie Vás pohladí po duši a texty přinutí k zasmání či přemýšlení. Tahle kapela rozhodně patří k tomu lepšímu, co na české folkové scéně najdete.

web: bandzone.cz/levhart

 

Michal HorákMichal Horák

Při roční pauze T. Kluse nezbylo než pozvat nadějného následovníka. Michal Horák, ač věkem nedospělý, s lehkostí a hravostí své hudby strčí do kapsy kdejakého odrostlého písničkáře. Kytaru střídá se stage pianem nebo heligonkou. O talentovanosti tohoto mladého hudebníka svědčí např. vítězství v soutěžích Czechtalent 2013, Jizerská nota, Folkový kvítek, Česko zpívá...

web: bandzone.cz/peacenickar

 

Shirim AshirimShirim Ashirim

Pražská skupina Shirim Ashirim předkládá svým posluchačům netuctovou muziku - hebrejské písně a chvalozpěvy mesiánských židů. Tradiční židovské melodie jsou okořeněny použitím elektronických nástrojů a výraznou rytmikou, hebrejské texty zaznívají s patrným odkazem k novozákonnímu poselství. Vystoupení pětice zkušených hudebníků bude v rámci programu delikátním zákuskem.

web: bandzone.cz/shirimashirim

 

The Vain GloryThe Vain Glory

Mladá skautská kapela z Lánova pohybující se na pomezí rocku a folk rocku. Pro festivalové publikum podá v energickém hávu písně Otcových dětí, dnes již neexistující kapely Jardy Svobody.

 

Tchei-chan v DuuTchei - chan v Duu

Jičínský písničkář, kytarista a zakladatel kapely Killerpanda, se na festivalu představí v již tradičním duu s Ctiradem Macháněm, za doprovodu klavíru či cajonu. Tchei-chan chvíli hladí v klidných rytmech, chvíli je k nezastavení v přesně mířených variacích na rock či funky. Ústřední roli ovšem mají bystré texty a slovní hříčky, i proto se jedná o výraznou postavu na české hudební scéně.

web: bandzone.cz/tcheichan

 

W.X.P

Pop-rocková kapela ze Sebranic u Litomyšle. Šestice mladých muzikantů dokáže slušně oslovit publikum a pódia festivalu už ji nějaký ten pátek nejsou cizí. Přijďte si je poslechnout!

web: bandzone.cz/wxp, facebook.com/wxpsebranice