Aktuality

Doprava - na festival autem

Množství silničních uzavírek způsobených čerpáním posledních peněz z EU lehce komplikuje dopravu na festival. Níže nabízíme podrobný návod, jak se dostat na místa konání festivalu - do Vrchlabí i Horní Branné.

Příjezd do Horní Branné a Vrchlabí od Nové Paky - je uzavřena silnice II/295 od obce Studenec do Dolní Branné (rekonstrukce silnice pro Škoda auto a.s.). Do Vrchlabí je proto potřeba jet ze Studence přes Martinice v Krkonoších a Jilemnici. Do Horní Branné je možné odbočit z Jilemnice za garážemi Busline, a.s. (po pravé straně), doprava přes koleje. V Horní Branné dojedete přímo k místu konání festivalu.

Příjezd od Trutnova a Hostinného - vzhledem k rekonstrukčním pracem na silnici I/16 v Chotěvicích a uzavírce Nádražní ulice v Hostinném je vhodné zvolit od Trutnova trasu po silnici I/14 přes Rudník. Objížďka uzavírky v Hostinném je možná pro osobní automobily.

Parkování ve Vrchlabí a průjezd městem - dopravní situace je ovlivněna budováním nového mostu přes Labe a navazujících úprav ulice Tyršova a Lánovská. Zaparkovat v ulici Chelčického nebo Českých bratří u Otevřené farní zahrady bude umožněno jen účinkujícím a organizátorům. Proto: při příjezdu od Trutnova a Hostinného ponechte auta na parkovištích obchodů Lidl a Penny nebo na parkovišti autobusového nádraží. Zbytek cesty dojděte pěšky dle navazujících instrukcí. Při příjezdu od Nové Paky a Jilemnice projeďte ulicí Tyršova zúženou na jeden pruh, přejeďte provizorní most přes Labe a zaparkujte na parkovištích obchodů Lidl a Penny nebo na parkovišti autobusového nádraží. Zbytek cesty dojděte pěšky - přes parkoviště u Lidlu, pěší lávku přes Labe a vyjdete přímo před místem konání festivalu. U lávky již budou umístěny směrovky. Pro lepší orientaci použijte naši mapu.

Aktuální uzavírky najdete také na serveru dopravniinfo.cz.

<< Zpět na předchozí stránku