Zahráli na festivalu

Ročník 2015

Byl pes

Pražská folk-punková kapela s nezaměnitelným zvukem, ve kterém uslyšíte mimo kytary a basy i klarinet, banjo, trumpetu nebo heligonku. Ve výrazných rytmech předává všem, kteří ji vydrží chvíli poslouchat, poezii bulváru s prvky folkrocku, rock'n'rollu, hospodského šramlu či world music. Ztracené existence nacházejí cestu a ctihodný občan se ztrácí, nohy si dupou a srdce touží po návratu...

web: bylpes.cz, bandzone.cz/bylpes

 

Flendrs

Mladá rocková kapela z Vrchlabí reflektuje ve svých písních s nadhledem život kolem sebe. Jednoduché a občas chytlavé melodie, prosté texty s dávkou humoru... Možná byste řekli, že to není nic neobvyklého, ale téhle partě muzikantů to prostě pořádně šlape!

web: bandzone.cz/flendrs

 

LEV-H-ART

LEV-H-ART je uskupení osob a muzikantů, kterří se potkali  v roce 2001. Zabývá se autorskou tvorbou - akustickým salonním folkem. Jejich melodie Vás pohladí po duši a texty přinutí k zasmání či přemýšlení. Tahle kapela rozhodně patří k tomu lepšímu, co na české folkové scéně najdete.

web: bandzone.cz/levhart

 

Michal Horák

Při roční pauze T. Kluse nezbylo než pozvat nadějného následovníka. Michal Horák, ač věkem nedospělý, s lehkostí a hravostí své hudby strčí do kapsy kdejakého odrostlého písničkáře. Kytaru střídá se stage pianem nebo heligonkou. O talentovanosti tohoto mladého hudebníka svědčí např. vítězství v soutěžích Czechtalent 2013, Jizerská nota, Folkový kvítek, Česko zpívá...

web: bandzone.cz/peacenickar

 

Shirim Ashirim

Pražská skupina Shirim Ashirim předkládá svým posluchačům netuctovou muziku - hebrejské písně a chvalozpěvy mesiánských židů. Tradiční židovské melodie jsou okořeněny použitím elektronických nástrojů a výraznou rytmikou, hebrejské texty zaznívají s patrným odkazem k novozákonnímu poselství. Vystoupení pětice zkušených hudebníků bude v rámci programu delikátním zákuskem.

web: bandzone.cz/shirimashirim

 

The Vain Glory

Mladá skautská kapela z Lánova pohybující se na pomezí rocku a folk rocku. Pro festivalové publikum podá v energickém hávu písně Otcových dětí, dnes již neexistující kapely Jardy Svobody.

 

Tchei - chan v Duu

Jičínský písničkář, kytarista a zakladatel kapely Killerpanda, se na festivalu představí v již tradičním duu s Ctiradem Macháněm, za doprovodu klavíru či cajonu. Tchei-chan chvíli hladí v klidných rytmech, chvíli je k nezastavení v přesně mířených variacích na rock či funky. Ústřední roli ovšem mají bystré texty a slovní hříčky, i proto se jedná o výraznou postavu na české hudební scéně.

web: bandzone.cz/tcheichan

 

W.X.P

Pop-rocková kapela ze Sebranic u Litomyšle. Šestice mladých muzikantů dokáže slušně oslovit publikum a pódia festivalu už ji nějaký ten pátek nejsou cizí. Přijďte si je poslechnout!

web: bandzone.cz/wxp, facebook.com/wxpsebranice

Ročník 2013

Eva Henychová

Eva Henychová Osobitá česká folková písničkářka, textařka, zpěvačka, hudební skladatelka, a šansoniérka. Od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Je absolventkou konzervatoře Jaroslava Ježka, vyhrála interpretační soutěž Porty (1991), od konce devadesátých let vystupuje profesionálně po celé republice i v zahraničí. Na kontě má čtyři alba z nichž poslední je "Sinaj" z r. 2010. Její hudba a texty chvíli hladí, chvíli provokují, rozhodně Vás však nenechají odejít z koncertu bez oslovení. Eva má svou hudbou stále co sdělit...

web: www.evahenychova.cz

Kojoti

Kojoti Svébytná folk-country-rock'n'roll-punková kapela, která si vás svým pulsujícím a zemitým projevem buďto nadobro získá a vtáhne vás tak do své staré stodoly, kde krom klasického banja a houslí burácí i bicí s kytarou, trubka či harmonika, anebo ji navždy budete považovat za bandu křupanských individuí z jiného světa, ale určitě vás nenechá chladnými! Skautský punkgrass z Letné Vás snadno vytrhne ze všech splýnů...

web: kojoti.skauti.net

DS Úlet

DS ÚletNetradiční divadelní spolek vznikl na sklonku roku 2012 při středisku Samaritán olomoucké Charity pro lidi bez přístřeší, bez domova, prostě pro širokou škálu existencí, které my (majíce o něco více stěn kolem sebe a střech nad hlavou) nazýváme bezdomovci . Tvoří ho jak pracovníci tak klienti střediska, pro něž je divadlo prostředkem k získání většího seběvědomí i pocitu užitečnosti. Do svých her předávají kus své životní zkušenosti a tak se němůžete těšit na nudnou inscenaci. Tohle divadlo žije! 

 

Ročník 2012

Blabovy stromy

Blabovy stromy jsou rocková formace z Litomyšle občas zaplující do bluesových nebo alternativních vod. Na pódiu srší energií a dokáží pořádně roztancovat publikum. Kdo se nechá zvednout z laviček a od stolu, tomu rozhodně není ani v zářijový večer zima...
web: http://bandzone.cz/blabovystromy

Častuška Blues

Častuška Blues vznikla jako komorní duo hrající převážně zhudebněné texty ruských básníků (Jesenin, Bunin, Brodskij, Tjučev, Gomeljov aj.). V roce 2010 se přidala Marie Perná s baskytarou a trio výborných muzikantů je od té doby kompletní. Zajímavý počin, který vám předá rytmus do rukou i nohou...
web: http://bandzone.cz/castuskablues

Disneyband

Vyzrálá liberecká kapela plující ve vodách českého folku a folk-rocku již od roku 2000. Disneyband vsází na hudební pestrost a precizní texty, které zaujmou. Dokáží vás uklidnit v rytmech folkové balady, rozpohybovat pop-rockovou písní i balancovat mezi šansonem a funky. Na festivalu vystoupili jako duo, ale i tak nepochybně předali publiku dost své hudební energie.
web: http://bandzone.cz/disneyband

Petach

Petach je folková skupina, která hraje ve Špindlerově Mlýně, při kostele sv. Petra křesťanské songy, ale i parta dobrých lidí, kteří se sešli v této formaci. Hraje spolu od roku 2004, má za sebou dvě neoficiální CD a poslední dobou kompletuje vlastní materiál na další.
web: http://www.petach.estranky.cz

Proti proudu 30

Českolipská kapela plující v rockových vodách s popovým nádechem, texty jsou výtažkem z každodenního života, různých situací a zároveň je v nich promítnut osobní vztah s Bohem a to, co se odehrává v nitru.
web: http://protiproudu30.cz

Thisplay

Funk-rocková kapela mladých nadějných muzikantů z nedaleké Jilemnice. Počátky kapely jsou v roce 2006, o tři léta později  se našla konečnou sestavu a radikálně se změnilo stylové vyhranění kapely, která – ze začátku hrající spíše hard rock – najela na funk rockovou vlnu, po níž se veze až do současné doby, přičemž se snaží prezentovat ve zdejších krajích tuto ne příliš známou a oblíbenou hudbu a hlavně ... chce dělat věci po svém...
web: http://www.thisplay.cz

 

Ročník 2009

MRRK

folk-popová kapela ze Zlína. Dnes pětičlená skupina vznikla oddělením od zlínské scholy Třetí poločas. Při doprovodu kytar, houslí a bicích překládá posluchačům nevtíravou vlastní tvorbu.
bandzone.cz/mrrk

Pranic

turnovská folková kapela s kvalitní hudbou a hlubokými texty oslaví v létě čtyři roky svého působení. Skupina vznikla kolem evangelického duchovního O. Halamy a hudební "kořeny" jejích členů se počítají již nějaký ten pátek nazpět. Na světě je jejich druhé CD.
www.pranic.cz

Angles

folk-rocková kapela sedmi muzikantů z Krnova. Mají za sebou vydání prvního CD, které je inspirované hledáním cest a různými úhly pohledu na naše životní kroky.
www.angles.cz

Oboroh

legendární folk-rocková kapela z Rychnovska. V čele s kapelníkem Slávkem Klecandrem oslavili na konci ledna 20 let své existence, za kterou si získali nejednu generaci posluchačů.
www.oboroh.cz

Zlatý voči

pražská rocková kapela, vznikla před šeti lety přerodem z rockového Neklidu. Postupem času přestala být známá jen v Praze (byť si nepochybně část zdejších obyvatel myslí něco o pupku světa), hostuje na známých festivalových a klubových scénách a v roce 2007 vydala první CD.

!ON

liberecká rocková kapela. Zkušení muzikanti zastupují v ekumenickém repertoáru kapel bratrskou tradici. Hrají tvrdě, jemně i melodicky, v současnosti zvláště ve stylu britrocku (Oasis, Cold Play).
http://bandzone.cz/on

Lukáš Zíta

kytarista, zpěvák a hráč na foukací harmoniku se od poloviny devadesátých let pravidelně objevoval v pražských klubech se soulovou kapelou Jade, Sade Revival a folkrockovou formací Corpus Delicti. Vystupuje sólově nebo s Mirkem Linhartem v duu Melouni.

 

Ročník 2008

Petach

folková kapela ze Špindlerova Mlýna spolu hraje od roku 2004. Kapela vznikla na inzerát kolem kapelnice Renaty a její hlavní náplní je doprovod liturgie ve špindlerovském kostele sv. Petra, mimo to přidávají vystoupení, soustředění a mají za sebou vydání dvou CD.

Škvarky

Dnes již neexistující folk-rocková formace z Vrchlabí, hrající jako doprovod liturgie a různých setkání mládeže. První organizátoři festivalu. Po tomto festivalu nastal přerod do folkových Status novus a na počátku roku 2010 definitivní ukončení činnosti.

Vavřineček

mládežnická kapela společenství Vavřineček z Jilemnice. Vznikla v roce 2005 ze středu jilemnického "spolča". Početný zástup vokálů doprovází akustické kytary, baskytara, housle i bicí., doprovázela různá setkání mládeže a další akce. V současnosti utlumuje činnost.
spolco.jilemnicko.cz/kapela

MRRK

Stopdepress

punk-rocková kapela ze Studence. Vznikla při studenecké katolické farnosti. Kromě "hosanového" repertoáru má v zásobě i přebrané písně ve vlastním aranžmá a přidává vlastní repertoár.
www.stopdepress.borec.cz

Prowizorium

V roce 2008 náhradní kapela za Dokořán. Ukázala se jako zcela neprovizorní, podávající profesionální pop-rockový výkon.
bandzone.cz/prowizorium

Českej chleba

legenda křesťanských kapel z Vlašimi. Bigbeatová skupina vznikla již na začátku 90. let a jejich písně si po celostátním setkání mládeže ve Ždáru n. Sázavou (2002) zpívaly snad všichni :-) Po menší pauze opět hrají pro potěchu publika
www.mujweb.cz/kultura/chleba

Pranic

turnovská folková kapela, která často vybočuje z hranic žánru, v roce 2008 oslavila tři roky svého působení. Skupina vznikla kolem evangelického duchovního O. Halamy a hudební "kořeny" jejích členů se počítají již nějaký ten pátek nazpět. V tomto roce vydali druhé (s CD Proglasu třetí)CD.
www.pranic.cz

!ON

Studená sprcha

rocková kapela z Kutné Hory. Crossoverová melodická sprcha obnovila v roce 2006 svou činnost a zároveň vydala CD Kazatel. "Hvězda večera" je zároveň farní "srdeční záležitost" :-) neboť nám zahráli na prvním farním plese :-))
bandzone.cz/studenasprcha

 

Ročník 2007

Vavřineček

Petach

Škvarky

Mozaika

Redemptor (DE)

Timotej

Kapela Timotej vznikla v roce 2006 z touhy hrát hudbu a sdílet zkušenosti s životem. Pětice kluků, kteří tuto skupinu založili, se po celou dobu snaží o předání svého optimistického pohledu na svět skrze košatou hudbu crossoverového stylu.
www.timotej.eu

Michael

Lanškrounskou rockovou kapelu Michael založil v roce 2002 skladatel a kytarista Michal Holas. Tím nejdůležitějším a rozhodujícím impulsem byl pro něho paradoxně koncert satanistické kapely. Její nejmenovaný leader se na tomto koncertě vulgárně vyjadřoval o Ježíši Kristu a křičel, že pořádá zájezd do Jeruzaléma a chce hanobit jeho hrob. To byl pro Michala skutečný zlom, kdy začal uvažovat o kapele, která by hrála tak dobře jako oni a textově dokázala vytvořit této vulgaritě protipól.
www.michael.cz

Slávek Klecandr

Hvězda večera, písničkář a frontman hudební skupiny Oboroh.

www.oboroh.cz