Praktické informace

areál

Vrchlabí

Páteční program se koná na 'Otevřené farní zahradě' na rozhraní ulic Chelčického a Českých bratří. Zahrada je součástí areálu sborového domu ČCE a v roce 2013 byla  rekonstruována a otevřena pro veřejnost, spolu s dětským hřištěm zde umístěným. Většina zahrady je zatravněna, pro účastníky budou připraveny lavičky a pro případ nepříznivého počasí i stany. Přístup do areálu je bezbariérový. Vzhledem k dětskému hřišti není umožněn vstup se psy.

GPS: 50°37'11.324"N, 15°36'57.417"E      mapa | fotografie

Horní Branná

Sobotní program proběhne na farní zahradě v Horní Branné, nad křižovatkou silnic Valteřice-Dolní Branná x Jilemnice. Areál je dostatečně prostorný a zatravněný, doplněný soliterními stromy. Větší část míst k sezení bude zastřešena stany. Přístup do areálu, stejně jako do objektu fary je bezbariérový. Přístup na WC je pro vozíčkáře nutný s doprovodem. Do areálu je možné vstupovat se psy, není ale umožněn jejich volný pohyb bez dohody s organizátory.

GPS: 50°36'36.356"N, 15°34'5.751"E      mapa |  fotografie 1fotografie 2

jídlo

V průběhu programu bude v areálu festivalu k dispozici stánek s dobrým jídlem a pitím. Mimo tradičních festivalových pokrmů se můžete těšit na palačinky z produkce TAMAR, sladké pečivo a koláče, mátovou limonádu nebo řízné krkonošské pivo. Pokud by Vám to přesto nestačilo, v blízkém okolí areálu jsou dvě restaurace.

ubytování

Z pátku na sobotu nebo ze soboty na neděli je možné využít jedné z nabídek k přespání.

1) na zahradě fary v Horní Branné v postavených stanech nebo ve vlastním stanu (zdarma)
2) v objektu fary v Horní Branné (vlastní spacák a karimatka podmínkou) za dobrovolný příspěvek

Ubytování v budově fary je kapacitně omezené, v případě vašeho zájmu nám napište skrze formulář zprávu o rezervaci s počtem zájemců o přespání.

doprava

K vyhledání vhodných spojů pro vlak či autobus můžete použít IDOS. Na festivalu bude příležitost získat řidiče na odvezení zpět / získat pasažéra na volné místo do auta. Vzhledem k uzavírkám jsme připravili podrobný návod, jak se dostat na festival autem.

parkování

Vrchlabí

Parkovací místa v okolí areálu festivalu jsou většinou obsazena místními obyvateli. Dopravní situace je v současné době zkomplikována budováním nového mostu přes Labe a objížďkami. Doporučujeme proto nechat auto na některém z lehce vzdálenějších parkovišť. Místa pro parkování a cestu naleznete v mapě.

Horní Branná

Parkovat bude možné na kapacitně omezeném parkovišti u hřbitova nebo v blízkém okolí. Možnosti parkování naleznete vyznačeny na mapě.

počasí

Aktuální předpověď počasí naleznete formou symbolů níže. Nebo raději využijte přesný model ČHMÚ Aladin, a zde vyberte v první nabídce meteogram pro Vrchlabí (okres Trutnov). Nemusíte se bát ale ani nepříznivého počasí, na Za zdí je stále hezky!

Počasí